Makina Parkı

MAKİNE PARKI

MAKİNE VE EKİPMANLAR

EKLEMLİ VİNÇ

Eklemli Vinç, kamyon üstü hidrolik bir vinç türüdür. İsveç Hiab markası tarafından üretilen Eklemli vinçler, zaman içerisinde markasıyla birleşerek aynı ismi taşımışlardır. Eklemli vinç günümüzde;
Yük taşımacılığı: Hemen her sektörde ağır yük taşımacılığı için
Eklemli model vinçler tercih edilmektedir. Sanat yapıları, inşaat malzemeleri, konteynırlar ve trafolar bu şekilde taşınmaktadır.
Makine montaj ve demontaj: Büyük makinelerin yerleştirilmesi veya parçalara ayrılması işlemlerinde de Eklemli vinç kiralama seçenekleri tercih edilmektedir.
Yüksekte yapılacak her türlü iş: Kiralık Eklemli Vinç Sepetli olarak kullanılabilmesi sebebiyle yüksek yerlerde yapılacak her türlü faaliyette işçi/personel güvenliğinin sağlanması adına kullanılabilmektedir.
Tabela montaj ve demontaj işlemleri alanlarında sıkça kullanılmaktadır.
Araç üstü vinç denilince akıllara gelen bir vinç türü olan Eklemli vinçler, yük taşıma dünyasında sıkça karşılaşılan bir vinç çeşididir.
Eklemli Vinçler, modeline göre 3 tondan 110 tona kadar ağırlık kaldırma gücüne sahip olabilirler.

 

TELESKOP VİNÇ

Teleskop yani Mobil vinçler bir başka deyişle hareketli vinçlerdir. Mobil vinç tanımı kısaca bir yerden bir başka yere gidebilen vinçlerdir. Teleskop Vinç çok ağır kütleli malzemeleri bir alandan bir başka alana taşımaya yarar. Teleskopik mobil vinçler, düşey ve yatay hareketleri sayesinde genel olarak her türlü yükün yerini değiştirebilen makinelerdir. Bu makineler çoğunlukla ağır yüklerin kaldırılmasında ve zemine batmış makinelerin kurtarılmasında tercih edilirler. Asıl avantajı bu işlem yapılırken zaman ve iş gücünden kar edilmesidir.

 

Kiralık Teleskop (Mobil) Vinç Kullanım Alanları;

-Klima montaj çalışmaları,
-Makine taşınması ve/veya makine kurulum işlemleri,
-Konteyner nakliyesi ve taşıması faaliyetleri,
-Araç tekne ya da yat taşıma hizmetleri,
-Ağaç ve/veya kütük kaldırma çalışmaları,
-Fabrika taşıma ve/veya kurulum çalışmaları,
-Eşya taşıma ya da nakliyat çalışmalarıdır.

 

SEPETLİ PLATFORM (ARAÇ ÜSTÜ SEPETLİ VİNÇ)

Günümüzde sepetli platform çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bu iş makinelerinin bu kadar çok tercih edilmesindeki en temel sebep, çalışanlara sağlamış olduğu avantajlardır. Araç üstü sepetli platform, kullanıldığı alanlarda çalışanlara büyük katkılar sağlamaktadır. Araç üstü sepetli platform kiralayarak hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

İnşaat için eşya, ev ya da dükkân taşırken, sepetli platformlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca yüksek alanlarda arıza bakım işlerinde, afiş, bayrak asma işlerinde gibi yüksek alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
İhtiyaca göre her alanda kullanılabilen sepetli platformlar iş makineleri olarak bilinmektedir. Makinenin sepetli olması çalışılan alanlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
20 metre il 70 metre arasında yükseklik çeşitlikleri bulunan sepetli platformlar farklı alanlarda kullanılmaya uygun bir şekilde üretilmiştir. 

 

MAKASLI PLATFORM (MANLİFT)

Makaslı Platform diğer isimleriyle Manlift, Personel Yükseltici, Dizel/Akülü makaslı platform binaların dış ve iç duvarlarına yapılması gereken temizlik ve tadilat işlerinin kolaylıkla yapılması sağlayan araçlardır. İstenilen her yere ulaşımı sağlayan kiralık makaslı platformlar son derece güvenilirdir. Manlift (Menlift)Bulunduğu yerden yukarıya doğru yükselmesi sebebiyle, günümüzde pek çok alanda da tercih edilmektedir. Kiralık Makaslı platformların belirli yükseklikte kullanılabilmektedir. Bu sebeple fazla yükseklik gerektirmeyen işlerde tercih edilmektedir. Bu makinelerin kullanımı tamamen nitelikli ve eğitimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Makaslı Platform Çeşitleri

Makaslı Platform’lar 2’ye ayrılır.
1)Dizel Makaslı Platform
2)Akülü Makaslı Platform

 

EKLEMLİ PLATFORM(DİZEL-AKÜLÜ)

Eklemli platformlar, gemi inşası, gemi onarım bakım yerleri, elektrik santralleri, haberleşme, peyzaj, inşaat mühendisliği, reklamcılık meydan ve stadyum giydirme sektörlerinin yanı sıra pek çok liman, havalimanı, fabrika ve maden tarafından da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kısacası kiralık eklemli platformlar farklı yerlerde çalışan, hizmet veren müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarına cevap verebilen bir üründür. Eklemli platform çeşitleri son derece kullanışlı ve işlerinizi zahmetsiz bir biçimde uygulamanıza yardımcı olmaktadır. Çoklu-aşamalı katlanabilir dizaynında ise iki ya da dört tekerlekli sürüş sistemi kullanılmaktadır.

Eklemli Platform Bomlu operasyon ve büyük oranda yük alabilme kapasitesi sayesinde geniş ve ağır yükleri taşımada oldukça başarılı bir platform çeşitidir. Teknik tasarımları sayesinde üst düzey güvenlik, güvenirlilik ve işleve sahiptir. 
Kiralık ürünlerimiz akülü ve dizel olarak 2’ye ayrılmaktadır. Bundan dolayı her türlü iç alanlarda ve dış alanlarda zahmetsiz olarak kullanabilirsiniz. Eklemli Platform aşırı yük kontrolü sayesinde sizlere daha güvenli çalışma imkânı sunmaktadır.